Доповідь:

Багаторазове паковання проти одноразового паковання

Багаторазове паковання проти одноразового паковання

09 Листопада 2021 р.
/

Відходи та неправильне управління ними стали важливою глобальною проблемою. Сміття, здається, є скрізь: воно застряє в огорожах, розкидається на вулицях і вздовж пляжів та узбіч доріг, воно забруднює водойми, океани, ґрунти та повітря. Традиційне управління відходами базується, насамперед, на переробленні, що хоча й важливе і представляє одну із стадій життєвого циклу матеріалів та виробів, але, очевидно, не є панацеєю для вирішення наших проблем із відходами. В останні роки спостерігається прагнення зосередитись на інших стратегіях кругової економіки, наприклад повторному використанні, за допомогою яких надалі можна було б уникнути споживання енергії та ресурсів і запобігати утворенню відходів.

З огляду на те, що лише упаковка становить 36% усіх твердих побутових відходів у Європі, у цьому звіті увагу зосереджено на тому, в який спосіб і коли повторне використання упаковки є кращою альтернативою одноразовому пакованню. Це зроблено шляхом аналізу результатів оцінок життєвого циклу, що порівнюють вплив на довкілля двох альтернатив: одноразового та багаторазового паковання.

Результати свідчать, що переважна більшість досліджень вказує на багаторазове паковання як на найбільш екологічний варіант. У звіті визначено види упаковок, оцінені в процесі різних досліджень, і ключові фактори, наприклад кількість циклів або відстані та точки рівноваги, які забезпечують екологічну перевагу багаторазового паковання. У ньому також детальніше проговорюється, як конкретні форми упаковки, як-от пляшки та ящики, відрізняються за своїм впливом.

Звіт завершується обговоренням того, що потрібно вдосконалити, щоб підвищити ефективність систем повторного використання, і важливу роль систем поворотної тари (СПТ), систем обороту багаторазової тари (пулінгу), стандартизації, доступності цін для споживачів та інших заходів, що можуть допомогти забезпечити успіх системи багаторазового паковання.