Доповідь:

Супермаркет (без) пластику

Супермаркет (без) пластику

11 Жовтня 2022 р.
/

Супермаркети відіграють важливу роль у проблемі забруднення довкілля пластиком. Із загальним оборотом у близько 2,3 трильйона грн на рік, вони мають ресурси, щоб діяти та нести відповідальність за товари та упаковку, що потрапляє на ринок з їх полиць, зокрема власного бренду.

Розташовані на перетині між споживачами та постачальниками, супермаркети та продуктові магазини займають унікальну позицію, яка дозволяє їм очолити перехід від лінійної економіки та суспільства одноразового використання до кругових систем виробництва та споживання, істотно зменшивши свій пластиковий слід і спонукаючи бренди та клієнтів робити те саме.

Дослідження проводилося з вересня по грудень 2021 року і було надіслане до 17 найбільших мереж супермаркетів України, п’ять з яких погодилися взяти участь у проєкті. Основною метою дослідження було зрозуміти, як українські супермаркети працюють над боротьбою із забрудненням пластиком та зібравши кількісні та якісні дані визначити базову лінію, від якої компанії можуть встановлювати цілі та вимірювати майбутній прогрес. 

Очікується, що мережам вдасться суттєво зменшити свій екологічний вплив шляхом втілення наданих у доповіді Рекомендацій.