Доповідь:
Міф про безпечне сміттєспалювання
Міф про безпечне сміттєспалювання
Поштовхом створення цього посібника стала дискусія навколо Плану повоєнного відновлення України. Згідно з документом, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів запропонувало побудувати декілька заводів для утилізації відходів. У тому числі тих, що утворилися внаслідок воєнних руйнувань і не підлягають переробленню.
У питаннях поводження з відходами наш уряд багато в чому посилається на європейський досвід. Водночас країни ЄС вже відмовляються від сміттєспалювання. Основні причини — невиправна шкода здоров’ю населення та неабиякий економічний тягар для громад. Будівництво та утримання таких заводів потребує чимало коштів і… відходів! Наприклад, Швеція імпортує величезні обсяги відходів із-за кордону, щоб підтримувати потужності своїх сміттєспалювальних підприємств. І такі приклади в Європі не поодинокі.
*Ця публікація була створена в межах проєкту «Голос громади і вплив на реформи», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. ЇЇ наповнення є виключно відповідальністю ГС “Zero Waste Alliance Ukraine” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Нідерландського Гельсінського комітету.