Проблема:
Лінійна економіка
Лінійна економіка
Довгий час наша економіка була «Лінійною»
Тобто ми БЕРЕМО матеріали з природи, зазвичай з невідновлюваних джерел та неекологічним шляхом, – воду, корисні копалини, деревину та ін.
ВИГОТОВЛЯЄМО продукти та упаковку, дизайн яких розроблено таким чином, щоб вони опинилися на звалищі, при цьому використовуємо хімікати та методи виробництва, що забруднюють довкілля та шкодять здоров’ю.
ВИКОРИСТОВУЄМО товари, зазвичай, дуже короткий проміжок часу і, коли вони нам більше не потрібні, ВИКИДАЄМО їх. Відходи потрапляють на полігони, у довкілля або спалюються, створюючи забруднення та ризики для здоров’я.

Кілька фактів:
Щороку в світі викидається близько 40 млн тонн відходів електричного та електронного обладнання;
1/3 всієї їжі, що ми вирощуємо в світі, викидається;
Лише 14% пластикової упаковки збирається для переробки у світі і лише 9% ефективно переробляється (хоча б один раз).
Сучасна лінійна економіка “бери – роби – викидай” спирається на велику кількість дешевих, легкодоступних матеріалів та енергії. Проте неможливо жити в лінійній системі на планеті з обмеженими ресурсами вічно. Ця модель є марнотратною та забруднюючою на всіх стадіях.
Як ми прийшли до такої системи?
Винахід парової машини в 1684 році змінив нашу здатність виготовляти речі та наше суспільство загалом. Цей винахід поклав початок промисловій революції. Сировина та енергія здавалися нескінченними, а праця була доступною. Вперше в історії товари масово вироблялися. Промислова революція заклала основу того, як працює сучасна економіка.

З тих часів швидкі темпи технічного прогресу тривали. В результаті інновацій сучасним людям доступна будь-яка продукція з усього світу. Ці вироби принесли рівень матеріального комфорту, який не могли уявити попередні покоління.
Нинішня система більше не працює для бізнесу, людей чи навколишнього середовища. Тепер у нас є знання та інструменти для побудови економіки для ХХІ століття. Перед людством стоїть завдання змінити всі елементи системи «бери-роби-викидай»:
• управління ресурсами,
• виробництво та використання товарів,
• використання матеріалів після завершення життєвого циклу товарів.
Рішення – Перехід до Кругової економіки
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.
Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.