Рішення:

Обирай багаторазове

Обирай багаторазове

02 Листопада 2021 р.
/

Заміна одноразового пластику одноразовими матеріалами на біооснові чи деревині  – не вирішує проблему марнування ресурсів та одноразовості. Таке рішення повторює механізм лінійної економіки “видобув-використав-викинув” та сприяє марному використанню ресурсів. До того ж кожен тип одноразового матеріалу створює певний тиск на природне середовище.

Так, наприклад, вирощування сировини для біопластику  вимагає використання великих площ землі, витрату значної кількістості води та застосування хімікатів, виготовлення паперу передбачає вирубування лісів тощо. Ці витрати не є виправданими для речей, які призначені для одноразового використання.

Відповіддю на проблему марного споживання та одноразовості є стійкі ресурсозберігаючі системи повторного використання.

Системи багаторазового використання надають відчутні економічні, екологічні та соціальні переваги. І ці переваги перевершують плюси від «легкості» виробництва пластику або поліпшення інфраструктури переробки. 

Порівняно з переробленням або виготовленням нових продуктів чи упаковки з

первинної сировини, повторне використання дозволяє уникнути видобутку ресурсів, знизити рівень споживання енергії, зменшити утворення відходів та запобігає утворенню відходів. 

Можливі типи систем повторного використання:

  • системи перенаповнення: власні багаторазові контейнери, які споживач наповнює продукцією вдома (за умови такої доставки) або в закладах, магазинах

системи повернення тари: багаторазові контейнери у якості паковання від виробника чи постачальника, які споживач має можливість повернути з дому чи віднестиу спеціальних точках або безпосередньо в магазині чи закладі.

Змінивши ставлення споживачів до використання природних ресурсів та продуктів, повторне використання стимулює перехід до більш свідомого споживання та заохочує компанії виробляти більш міцні та довговічні товари, які можуть слугувати якомога більшу кількість циклів.

Використання багаторазових альтернатив на рівні споживача (багаторазові торбинки, горнятка, засоби гігієни тощо), бізнесу (системи поворотної тари) та влади (перехід до кругової економіки)  – реальне вирішення проблеми одноразовості, а отже, й сміттєвої кризи та кризи ресурсів.

Читати Доповідь Багаторазове VS Одноразове паковання

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: