Проблема:

Одноразовість

Одноразовість

02 Листопада 2021 р.
/

Внаслідок глобального переходу від багаторазового до одноразового паковання, нині найбільшим ринком для пластику є упаковка, що складає 42% пластику, виробленого за всю історію людства. У той же час паковання є продуктом з найкоротшим періодом експлуатації. Більшість пластикових упаковок виходять із економічного циклу того самого року, що й виробляються, адже вони розраховані на одноразове використання.

Навіть якщо пластиковий предмет позначено як придатний для вторинної переробки, якщо він призначений для викидання, він є одноразовим, оскільки 90% пластику ніколи не переробляється після його викидання. Нижче наведено кілька прикладів одноразових пластикових предметів, які завдають шкоди нашим громадам та довкіллю:

  • Пластикові пляшки
  • Контейнери для їжі на винос
  • Соломинки
  • Пластикові пакувальні матеріали
  • Пластикові столові прибори
  • Пластикові пакети для покупок

Як одноразовий пластик впливає на нас?

Великі корпорації роками переконували нас, що одноразовий пластик є необхідністю для забезпечення наших потреб. Нам пропонують хибні рішення, такі як переробка від величезної кількості одноразового пластикового сміття, коли більшість одноразового пластику просто спалюється, утворюючі небезпечні викиди. 

  • Одноразові пластикові вироби не розкладаються біологічно. Вони просто розпадаються на мікрочастинки, які забруднюють наше середовище.
  • Мікропластик, дрібні пластикові частинки, які утворюються в результаті руйнування пластику одноразового використання, забруднюють наші джерела води і навіть нашу їжу.
  • Лише 9% пластикових відходів на сьогоднішній день було перероблено (один раз). Решта 12% було спалено і ще близько 79% знаходиться в довкіллі та на сміттєзвалищах.

На жаль, пандемія Covid 19 призвела до безпрецедентного зростання виробництва одноразового пластику, оскільки споживачі вимагають, щоб харчові продукти та інші продукти були захищені від вірусу за допомогою пластику. Медичні відходи, включаючи одноразові маски та продукти швидкого харчування, такі як пластикові столові прибори та одноразові пластикові соломинки чи пакети, є одними з найбільших причин цієї кризи.

Багато в чому це пов’язано з тим, що світова індустрія пластикупереконує нас, що одноразові пластикові вироби за своєю суттю безпечніші, ніж пластикові вироби багаторазового використання, хоча це просто не так. У червні минулого року понад 120 експертів у сфері охорони здоров’я, включаючи лікарів, вірусологів та епідеміологів, зробили свій внесок, щоб знищити міф про «одноразовий пластик безпечніше», підписавши документ, який остаточно стверджує, що багаторазові пластикові вироби можна знову зробити безпечними за допомогою елементарної гігієни.

Єдиний спосіб вирішити кризу пластикового забруднення – це припинити виробництво такої кількості одноразового пластику та переходити на багаторазове використання.

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: