Проблема:

Вплив на здоров’я

Вплив на здоров’я

02 Листопада 2021 р.
/

Людська діяльність з видобутку й споживання природних ресурсів задля задоволення власних споживацьких потреб торкається усіх частин планети. Навіть у найвіддаленіших полярних районах, глибинах океану та верхівках  найвищих гір, вчені виявляють відходи, важкі метали чи стійкі органічні забруднювачі. Світове виробництво, що обслуговує наші потреби, уже тут і зараз  впливає на наше здоров’я через їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, і повітря, яким дихаємо.

Проте, коли викиди транспорту чи діяльність заводів є видимими і зрозумілими негативними чинниками для здоров’я, то про шкоду пластику для здоров’я людини говорять значно менше.

Насправді ж люди зазнають впливу великої кількості токсичних хімічних речовин та мікропластику через вдихання, ковтання та безпосередній контакт із шкірою впродовж усього життєвого циклу пластику, а саме під час видобування і транспортування, перероблення і виробництва, споживання та утилізації пластику.  

Кілька фактів:

  • 99% відсотків пластику отримують із викопного палива.
  • Із 353 хімічних речовин, пов’язаних із видобутком нафти та газу, 75% впливають на шкіру, очі та інші органи чуття, дихальну систему, шлунково-кишкову систему та печінку. До 50% хімічних речовин можуть впливати на мозок/нервову систему, імунну, серцево-судинну системи та нирки.
  • Сорок із 58 академічних досліджень якості води поблизу ділянок видобутку нафти та газу (69%) свідчать про забруднення води через їх видобуток 

За дослідженнями 173 із 500 виявлених у відпрацьованих після гідравлічного розриву хімічних речовин впливають на здоров’я людини у разі потрапляння в організм із ковтанням, спричиняючи, зокрема:

• Рак;

• Нейротоксичність;

• Наслідки для імунної системи;

• Зміну маси тіла та хімічного складу крові;

• Токсичність для печінки та нирок;

• Токсичність для репродуктивної системи та розвитку.

Так, серйозні наслідки для здоров’я людини стають очевидними ще до того, як пластик потрапляє до споживачів, і задовго до того, як він потрапляє у довкілля, Його негативний вплив є видимим вже на перших стадіях життєвого циклу пластику: видобування і транспортування викопного палива. 

Сукупно вплив життєвого циклу пластику створює однозначно токсичну картину: пластик загрожує здоров’ю людей у планетарному масштабі.

Детальніше читайте у доповіді “Пластик і Здоров’я: Прихована ціна пластикової планети

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: