Рішення:

Zero Waste

Zero Waste

02 Листопада 2021 р.
/

— це збереження всіх ресурсів за рахунок відповідального виробництва, споживання, повторного використання та відновлення товарів, упаковки та матеріалів без спалювання та викидання у землю, воду чи повітря, що загрожує навколишньому середовищу чи здоров’ю людини. (ZWIA, 2019)

Тобто Zero Waste — це не просто “нуль відходів”, це «нуль марнування» ресурсів. Це інструмент переходу до кругової економіки, за якої усе, що виробляється і споживається можна безпечно повернути в систему, без спалювання та утворення відходів.

Концепція zero waste базується на 5 основних принципах «5С» («5R» англійською).

Як перейти на zero waste стиль життя:

1. Скажи НІ (Refuse)

Все сміття приходить до нашого дому ззовні за нашою згодою.

Відмовляйтесь від зайвих речей, зайвих покупок. Купуючи щось нове, запитайте себе – чи це насправді вам потрібно. Відмовляйтесь від одноразового та надлишкового пакування (пластиковий посуд, пакети, соломинки, стакани та ін.).

2. Скорочуй споживання (Reduce)

Ви можете звільнити час, простір та економити кошти, скоротивши споживання ресурсів. 

Визначте необхідну кількість речей для вашого комфортного життя (одяг, посуд, книги, прикраси, косметика та ін). 

Проведіть вдома ревізію та окремо складіть речі, що вам непотрібні та які ви давно не використовуєте/не носите. Їх можна віддати близьким, на благодійність або ж продати через інтернет (див. корисні посилання нижче).

3. Скористайся повторно (Reuse)

Придбайте або знайдіть вдома свій набір «магічних» багаторазових речей, що допоможуть вам відмовлятись від одноразових речей та пакування: 

  • пляшка для води (скло або харчова сталь)
  • чашка для напоїв (скло, кераміка, харчова сталь)
  • торби, сумки, авоськи 
  • полотняні мішечки для продуктів
  • багаторазові засоби менструальної гігієни та інше

4. Сортуй та здавай на переробку (Recycle)

Обов’язково збирайте окремо небезпечні відходи: батарейки, лампи, термометри, протерміновані ліки та передавайте їх на утилізацію (наприклад в Екологічні інвестиції, Батарейки здавайтеся та Центр Управління Відходами).

А також складайте окремо та здавайте в пункти прийому суху та чисту сировину: 
папір,
метал,
скло (ціле та розбите, не термостійке), 
пластик (прозорі пляшки з маркуванням 1 (PET), пакування з маркуванням 2, 4 та 5 (HDPE, LDPE, PP)

Пам’ятайте, що більшість пластику, на жаль, не переробляється, тому краще за можливості обирати інше пакування, наприклад скло або багаторазову тару.

Завантажте безкоштовний додаток “Сортуй” від Macpaw. Додаток допоможе розібратись з маркуванням та видами відходів та спростить сортування вдома.

5. Сумлінно компостуй (Rot)

Залишки їжі важливо збирати окремо, щоб не забруднювати придатну для переробки сировину. Зібрана органіка перетвориться на корисне добриво. Якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку – почитайте статтю як компостувати вдома.

Як сортувати вдома:

  1. Поставте 2 сміттєвих відра та розділяйте ваші відходи на сухе/чисте та мокре/брудне.
  2. Коли наповниться відро з сухими відходами – проведіть аналіз його вмісту. Якщо там багато одноразового пакування, то спробуйте купувати продукти без пакування/на вагу. 
  3. За можливості встановіть вдома кілька коробок/контейнерів для роздільного збору паперу, скла, металу, пластику. Всі відходи мають бути сухими та чистими (за потреби промити та стиснути).
  4. Знайдіть найближчий до вас пункт прийому вторсировини на мапі recyclemap.org, дізнайтесь графік його роботи та яку сировину приймають.

Подивіться Відео Беа Джонсон “Нуль відходів це не про те як сортувати більше” (рос.субтитри)

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: