Що ми робимо:

Пластик і клімат

Пластик і клімат

09 Листопада 2021 р.
/

Одні з найбільших екологічних криз у світі сьогодні – це зміна клімату та забруднення пластиком. Ці дві проблеми вимагають інновацій та дій у реальному часі, щоб мінімізувати вплив, який вони матимуть на сьогоднішні та майбутні покоління.

Задля їх вирішення важливо розуміти, що забруднення пластиком і зміна клімату — це не окремі, а тісно пов’язані між собою проблеми.

Викиди парникових газів від життєвого циклу пластику загрожують здатності світової спільноти утримувати глобальне підвищення температури нижче 1,5°C. За оцінками Центру міжнародного екологічного права (CIEL), до 2050 року сукупні викиди парникових газів від пластику можуть досягти понад 56 гігатонн, тобто 10-13% від усього залишкового бюджету вуглецю. Пластик починається з викопного палива, а вуглекислий газ, метан та інші парникові гази виділяються на кожному етапі життєвого циклу пластику, а саме під час: 

1) Видобутку та транспортування викопного палива

2) Переробки нафти і газу та виробництва пластику

3) Управління пластиковими відходами, в тому числі сміттєспалювання

4) Перебування пластикових відходів у довкіллі

Стратегії високого пріоритету, які суттєво зменшать викиди парникових газів від життєвого циклу пластику, а також мають позитивні переваги для соціальних та екологічних цілей, це:

  • скорочення виробництва та використання одноразового пластику;
  • припинення розвитку нової нафтогазової та нафтохімічної інфраструктури;
  • сприяння переходу до zero waste громад;
  • впровадження розширеної відповідальності виробника як важливого компонента кругової економіки; 
  • прийняття та виконання амбітних цілей щодо скорочення викидів парникових газів у всіх секторах, включаючи виробництво пластику.

Застосування хибних стратегій та рішень, таких, як використання біопластику та спалювання відходів, можуть погіршити вплив на зміну клімату та призвести до негативних наслідків для довкілля та здоров’я людей. 

Детальніше про Пластик і Клімат читайте у Доповіді (скоро буде)

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


    або Ви нам: