Новина:

результати #brandaudit2020

результати #brandaudit2020

10 Листопада 2021 р.
/

The Coca-Cola Company, PepsiCo та Nestlé вже 3-й рік поспіль визнано найбільшими забруднювачами пластиком у світі.

Про це йдеться у доповіді міжнародного руху Break Free from Plastic “БРЕНДОВАНІ Частина III: Вимагаючи Корпоративної Відповідальності за Забруднення Пластиком”, що була опублікована вчора 2 грудня 2020 року.

Бренд-аудит – це щорічна громадська ініціатива, яка передбачає підрахунок та документування брендів пластикових відходів, знайдених по всьому світу.

Цього року бренд-аудити Break Free From Plastic зібрали 346 494 одиниць пластику у 55 країнах. Крім того, цьогорічна акція приділяє особливу увагу надважливій роботі неформальних збирачів відходів та впливу пластику одноразового використання на їх засоби для існування.

В Україні акція проходить вже другий рік поспіль. Бренд-аудити в Україні координували ГО Zero Waste Society та Zero Waste Alliance Ukraine.

За результатами підрахунків кількості знайдених відходів цього року було визначено ТОП-засмічувачів України:

ТОП-10 компаній, чийого сміття найбільше на вулицях

 1. THE COCA-COLA COMPANY (Coca-Cola, Fanta, Sprite, Fuze Tea)
 2. АТБ («Своя лінія», «Розумний вибір»)
 3. PEPSICO (Pepsi, Lipton, Sandora, Lays)
 4. CARLSBERG («Львівське», «Квас Тарас», Somersby)
 5. IDS BORJOMI GROUP («Моршинська», «Миргородська», Borjomi)
 6. ROSHEN (паковання від солодощів)
 7. PHILLIP MORRIS (Parliament, Marlboro, L&M)
 8. «ОБОЛОНЬ» («Оболонь», «Живчик», «Жигулівське»)
 9. ANHEUSER-BUSCH INBEV («Старий Мельник», «Чернігівське», Bud)
 10. NESTLE («Торчин», «Артек», «Мівіна”, Lion)

В Україні бренд-аудити пройшли у 14-ти містах: у Києві, Харкові, Львові, Сторожинецькій ОТГ (Чернівці), Маріуполі, Херсоні, Запоріжжі, Луцьку, Боярці, Нікополі, Марганці, Покровську (Донецька обл.) та в Київській області у с. Велика Снітинка і с.Хотів.

Всього було зібрано та проаналізовано 6594 одиниць відходів, близько 20% було відправлено на переробку – ми завезли його до пунктів прийому (зокрема в Києві “Київміськвторресурси”)

У порівнянні з результатами минулорічної акції в Україні ТОП-10 трохи змінились, але більшість компаній все ще лишились у головній десятці.

Загалом у 2020 році Break Free From Plastic залучили 14 734 волонтерів у 55 країнах для проведення 575 бренд-аудитів. Ці волонтери зібрали 346 494 одиниць пластикових відходів, 63% з яких мали чітку позначку бренду.
ТОП Глобальних Засмічувачів в світі 2020 року: The Coca-Cola Company; PepsiCo; Nestlé; Unilever; Mondelez International; Mars, Inc.; Procter & Gamble; Philip Morris International; Colgate-Palmolive; та Perfetti Van Melle.

Звання “Топ Глобальних Засмічувачів” описує материнські компанії, бренди яких було зафіксовано забруднюючими більшість місць у світі найбільшою кількістю пластикових відходів (1). Coca-Cola, Nestlé та PepsiCo залишаються Топ-3 Глобальними Засмічувачами щороку, починаючи з першого глобального бренд-аудиту у 2018 році (2).

Вимоги українських активістів та членів всесвітнього руху до зазначених компаній:

 1. розкрити, скільки одноразового пластику вони використовують,
 2. встановити чіткі, вимірювані цілі щодо зменшення кількості виробів із одноразового пластику.
 3. змінити свої системи доставки продуктів, щоб взагалі вийти із залежності від одноразового пластику (напр. перейти до систем депозитно-поворотної тари).

“Нас вже багато десятиріч запевнюють у тому, що в проблемі засмічення винуватий споживач, який несвідомо купує та викидає, або держава, що не налаштувала систему збору переробки відходів. Проте є виробники, які, скориставшись недосконалістю законодавства, виготовляють продукцію та паковання, яке не може бути перероблено, або яку економічно невигідно переробляти. Жодна держава світу, на жаль, не здатна регулювати всі проблеми, а в нас їх достатньо – від прав жінок до змін клімату. Тому бізнеси мають вирішувати проблеми, які самі створюють, а споживачам слід обирати більш відповідальних виробників та закликати їх до змін!” -– пояснює організаторка акції Анастасія Мартиненко.

Потрібна консультація?
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.

Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.

Ми передзвонимо Вам:


  або Ви нам: