Новина:
результати #brandaudit2020
результати #brandaudit2020
The Coca-Cola Company, PepsiCo та Nestlé вже 3-й рік поспіль визнано найбільшими забруднювачами пластиком у світі.
Про це йдеться у доповіді міжнародного руху Break Free from Plastic “БРЕНДОВАНІ Частина III: Вимагаючи Корпоративної Відповідальності за Забруднення Пластиком”, що була опублікована вчора 2 грудня 2020 року.

Бренд-аудит – це щорічна громадська ініціатива, яка передбачає підрахунок та документування брендів пластикових відходів, знайдених по всьому світу.
Цього року бренд-аудити Break Free From Plastic зібрали 346 494 одиниць пластику у 55 країнах. Крім того, цьогорічна акція приділяє особливу увагу надважливій роботі неформальних збирачів відходів та впливу пластику одноразового використання на їх засоби для існування.
В Україні акція проходить вже другий рік поспіль. Бренд-аудити в Україні координували ГО Zero Waste Society та Zero Waste Alliance Ukraine.
За результатами підрахунків кількості знайдених відходів цього року було визначено ТОП-засмічувачів України:
ТОП-10 компаній, чийого сміття найбільше на вулицях
- THE COCA-COLA COMPANY (Coca-Cola, Fanta, Sprite, Fuze Tea)
- АТБ («Своя лінія», «Розумний вибір»)
- PEPSICO (Pepsi, Lipton, Sandora, Lays)
- CARLSBERG («Львівське», «Квас Тарас», Somersby)
- IDS BORJOMI GROUP («Моршинська», «Миргородська», Borjomi)
- ROSHEN (паковання від солодощів)
- PHILLIP MORRIS (Parliament, Marlboro, L&M)
- «ОБОЛОНЬ» («Оболонь», «Живчик», «Жигулівське»)
- ANHEUSER-BUSCH INBEV («Старий Мельник», «Чернігівське», Bud)
- NESTLE («Торчин», «Артек», «Мівіна”, Lion)
В Україні бренд-аудити пройшли у 14-ти містах: у Києві, Харкові, Львові, Сторожинецькій ОТГ (Чернівці), Маріуполі, Херсоні, Запоріжжі, Луцьку, Боярці, Нікополі, Марганці, Покровську (Донецька обл.) та в Київській області у с. Велика Снітинка і с.Хотів.
Всього було зібрано та проаналізовано 6594 одиниць відходів, близько 20% було відправлено на переробку – ми завезли його до пунктів прийому (зокрема в Києві “Київміськвторресурси”)
У порівнянні з результатами минулорічної акції в Україні ТОП-10 трохи змінились, але більшість компаній все ще лишились у головній десятці.
Загалом у 2020 році Break Free From Plastic залучили 14 734 волонтерів у 55 країнах для проведення 575 бренд-аудитів. Ці волонтери зібрали 346 494 одиниць пластикових відходів, 63% з яких мали чітку позначку бренду.
ТОП Глобальних Засмічувачів в світі 2020 року: The Coca-Cola Company; PepsiCo; Nestlé; Unilever; Mondelez International; Mars, Inc.; Procter & Gamble; Philip Morris International; Colgate-Palmolive; та Perfetti Van Melle.
Звання “Топ Глобальних Засмічувачів” описує материнські компанії, бренди яких було зафіксовано забруднюючими більшість місць у світі найбільшою кількістю пластикових відходів (1). Coca-Cola, Nestlé та PepsiCo залишаються Топ-3 Глобальними Засмічувачами щороку, починаючи з першого глобального бренд-аудиту у 2018 році (2).
Вимоги українських активістів та членів всесвітнього руху до зазначених компаній:
- розкрити, скільки одноразового пластику вони використовують,
- встановити чіткі, вимірювані цілі щодо зменшення кількості виробів із одноразового пластику.
- змінити свої системи доставки продуктів, щоб взагалі вийти із залежності від одноразового пластику (напр. перейти до систем депозитно-поворотної тари).
“Нас вже багато десятиріч запевнюють у тому, що в проблемі засмічення винуватий споживач, який несвідомо купує та викидає, або держава, що не налаштувала систему збору переробки відходів. Проте є виробники, які, скориставшись недосконалістю законодавства, виготовляють продукцію та паковання, яке не може бути перероблено, або яку економічно невигідно переробляти. Жодна держава світу, на жаль, не здатна регулювати всі проблеми, а в нас їх достатньо – від прав жінок до змін клімату. Тому бізнеси мають вирішувати проблеми, які самі створюють, а споживачам слід обирати більш відповідальних виробників та закликати їх до змін!” -– пояснює організаторка акції Анастасія Мартиненко.
Замовляйте лекцію чи індивідуальну консультацію.
Дізнайтесь про все, що так давно хотіли але соромились запитати на тему екології.